Home Košarka Denver na krilima spektakularnog Jokića ubedljivo pobedio San Antonio, Foks trojkom sa centra doneo pobedu za Sakramento! (VIDEO)
0

0
0

Nikola Jokić odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u pobedi Denvera nad mladim timom San Antonija, jednim od najprijatnijih iznenađenja na početku ove NBA sezone. Denver je pobedio rezultatom 126:101, Jokić je izašao iz igre krajem treće četvrtine i nije bilo potrebe da se vraća u igru, tako da je za nešto više od 26 minuta na terenu, Jokić upisao 21 poen, 6 skokova i 10 asistencija, uz nestvarnih 90 posto šuta iz igre i nekoliko nestvarnih poteza koji ga legitimno kandiduju za jednog od najvećih košarkaša svih vremena. Ipak, asistencija kojom je u stilu kvoterbeka u američkom fudbalu spojio Portera sa košem, spada u jednu od možda i najspektakularnijih asistencija viđenih ikada.

U Orlandu se desila jedna od najluđih utakmica ove sezone, Sakramento je očajno počeo utakmicu i pao u minus od 20 poena razlike, ali je usledila nestvarna treća četvrtina u kojoj je tim Dierona Foksa ne samo obrisao minus nego i preuzeo vođstvo od 10 poena razlike. Orlando je uzvratio svojom serijom u četvrtoj četvrtini, ponovo preuzeo minimalno vođstvo koje je svojim košem u poslednjim sekundama regularnog dela poništio Foks svojim košem i ušlo,se u produžetke. U produžetku je Sakramento preuzeo vođstvo, u jednom trenutku je delovalo da je sve gotovo, ali je serijom glupo izgubljenih lopti, došlo do prave drame koja je nakon jeftino prodate lopte Malika Manka, rezultirala novim izjednačenijem šest sekundi do kraja produžetka. Onda je usledio momenat inspiracije Dierona Foksa, koji je gotovo ljutito uzeo loptu od Harisona Barnsa,  preneo loptu do centra i ispalio vrlo ciljanu trojku koja je ušla i Sakramento je pobedio Orlando rezultatom 126:123. Ovom trojkom Foks je krunisao partiju u kojoj je upisao 37 poena, 5 skokova i 3 asistencije i potvrdio status jednog od najboljih igrača Zapada na početku ove NBA sezone. Ovo je treća pobeda Sakramenta ove sezone i možda čak i jako važna prekretnica za tim koji očajnički pokušava da prekine 16 godina dugi post u kome nisu igrali plej of. Spektakularna utakmica sa apsolutno spektakularnim završetkom!

U ostalim utakmicama večeri, Bruklin je savladao Šarlot rezultatom 98:94, Milvoki je upisao devetu uzastopnu pobedu na početku ove sezone i savladao Oklahomu rezultatom 108.94, dok je Atlanta u dramatičnoj završnici, tek nakon produžetka, uspela da pobedi Nju Orleans rezultatom 124:121. Boston je rutinski pobedio Njujork rezultatom 133:118, Minesota je pobedila Hjuston rezultatom 129:117, dok je Finiks ubedljivo savladao zahuktali tim Portlanda rezultatom 102:82.