Home Košarka OCENE: Crvena zvezda-Valensija 92:73. Bentil i Martin dominirali pod košem u prvom, Petrušev dotukao Valensiju u drugom poluvremenu…(VIDEO)
0

0
0

Holand: Potpuno zaboravljen i praktično sklonjen iz rotacije tokom većeg dela ove evroligaške sezone, večeras je pogodio 2/2 za tri poena i odigrao sasvim pristojnu epizodu u pobedi svog tima. 7

Vildoza: Upisao 9 poena, ali potpuno indolentan u odbrani većim delom ove utakmice u kojoj je posebno u prvom poluvremenu poklanjao lopte protivniku kao da je Deda Mraz.  6

Lazarević: Napravio tri faula na samom početku utakmice, izveden i više nije uveden u igru. Teško da može gore. 5

Kampaco: Odigrao solidnu partiju na oba kraja terena, ponovo se mučio na šutu za tri poena, ali sve osim toga bilo je na nivou bez koga Zvezda večeras ne bi došla do pobede. 9

Mitrović: Upisao svega 5 poena, ali taj učinak ne odražava njegov doprinos večerašnjoj pobedi, posebno u odbrani. 7

Martin: Pod košem je zajedno sa Bentilom doneo veliku prednost pod košem, posebno u prvom poluvremenu. Sasvim solidna partija. 7

Dobrić: Jedan od junaka ove pobede, ne samo zbog 16 postignutih poena, već pre svega zbog tajminga koševa kojima je lomio protivnika. 8

Ivanović: Njegov doprinos bio je pre svega u domenu odbrane, upisao tri poena i odigrao svoju skromnu epizodu u ovoj pobedi svog tima. 6

Marković: Bez obzira na sve priče o doprinosu u odbrani, igrač na šuterskoj poziciji koji za više od 20 minuta ne upiše ni jedan poen, ne  može da dobije prelaznu ocenu. 5

Petrušev: Igrač utakmice. Eksplodirao u drugom poluvremenu i bio preveliki zalogaj za odbranu Valensije koja mu očigledno leži. Upisao 20 poena uz 7/10 šut iz igre, dovoljno za praktično savršenu utakmicu. 10

Bentil: Upisao 10 poena i odigrao možda jednu od najboljih utakmica u dresu Zvezde. Povredio se u drugom poluvremenu, ali nevezano za povredu, jedan od igrača koji su večeras ključno doprineli pobedi Zbezde. 8

Trener-Duško Ivanović: U atmosferi u kojoj je sezona praktično izgubljena, uspeo da motiviše svoj ti da odigra na nivou koji je bio dovoljan za ubedljivu pobedu nad timom Valensije koji je večeras najverovatnije ovim porazom izgubio realne šanse za plej of. Uspeo da vrati u život Petruševa, ali i Holanda, što predstavlja dodatni plus. 8