Home Košarka OCENE: Partizan-Barselona 80:89. Čudesni Egzum nedovoljan za pobedu protiv nadahnute Barselone…(VIDEO)

0
0

Kevin Panter: Previše forsirao šut za rei poena, koji ga večeras nije služio. Postignutih 15 poena platio je velikim brojem neuspešnih pokušaja i 6/16 šutem iz igre. Može to daleko bolje. 6

Zek Ledej: Solidna partija i 10 poena uz 4/9 šut iz igre. Teško izlazio na kraj sa Mirotićem, nije pogodio trojku, a nije ni previše pokušavao. Puno odigranih minuta ove sezone ostavlja trag na njemu. 7

Alen Smajlagić: Kada krilni centar uputi više šuteva za tri poena od šuteva za dva poena i utakmicu završi sa 2/6 šutem iz igre, deluje dosta problematično analizirati napadački učinak na ovoj utakmici. Borbenost u odbrani bila je bolji deo njegove igre večeras, koja je generalno bila skromna. 6

Dante Egzum: Peti pik na draftu NBA lige pokazao je da njegov talenat nema granica i večeras je praktično igrao simultanku protiv svog bivšeg tima i održavao u životu Partizan većim delom utakmice, ako se doda vrlo efikasnih  7/11 šuta iz igre, nesumnjivo najbolji igrača Partizana na ovoj utakmici . 10

Džejms Naneli: Ritam utakmica ostavio je traga na njemu i večeras je bio neprepoznatljivo neefikasan za skromnih 14 minuta provedenih na terenu. Utakmica za zaborav. 5

Matijas Lesor: Suspenzija u ABA ligi trebala je da ga učini najsvežijim igračem Partizana večeras, on to nije bio. Potpuno nadigran pod košem, svega 5 poena i 6 skokova za 30 minuta provedenih na terenu. Da je bio na svom nivou, Partizan bi slavio večeras. 5

Jam Madar: Za skromnih 13 minuta provedenih na terenu, upisao 6 poena, uz 3/6 šut iz igre. Solidna epizoda protiv elitnog tima Barselone, uz par potpuno nerezonskih „silovanja” šuta protiv Mirotića, koji su se neslavno završili.  7

Uroš Trifunović: Premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

Aleksa Avramović: Borben do poslednjeg atoma snage, na momente previše agresivan. Posebno problematičan faul na šutu za tri poena, koji je razliku Barselone u trećoj četvrtini podigao na 13 poena razlike. 6

Janis Papapetru: Statistika od 2 postignuta poena za 20 minuta provedenih na terenu govori dovoljno. Zreo za par utakmica odmora. 5

Trener: Željko Obradović. Protiv elitnog tima Barselone, uspeo da svoj premoreni tim održi u igri od početka do kraja. Nekoliko cirkuskih promašaja za tri poena, koji su iskočili iz obruča, na kraju su napravili razliku iz eđu poraza i pobede na ovoj utakmici. Trener ne igra, ali ono što je do njega bilo, uradio je velemajstorski. 10