Home Fudbal OCENE: Srbija-Crna Gora 3:1. Mitrogol spasilac, presudilo drugo poluvreme bez padobranaca u timu Srbije…(VIDEO)
0

0
0

V. Milinković-Savić: Besposlen tokom većeg dela utakmice, a gol Jovetića ne bi odbranio niko. Nema elemenata za bilo kakvu ocenu, pošto nije imao posla.

Milenković: Srčano i daleko bolje nego u Mađarskoj. Osim gola Jovetića, Crna Gora nije imala ozbiljniju priliku da ugrozi gol Srbije, pošto je odbrana delovala daleko kompaktnije. 7

Veljković: Solidan, pouzdan, bez prevelikog filozofiranja u odbrani svog gola. 7

Pavlović: Borben i stamen pozadi, manje opasan napred, ali ovog puta to nije bilo ni potrebno. Srce tima Srbije. 8

Živković: Sjajna partija nije krunisana golom u prvom poluvremenu, kada je stativa sprečila njegov sjajni šut. Vraća se na nivo igre koji se očekuje od jednog od najvećih talenata na svetu. 7

Gudelj: Odigrao svoju ulogu u kvarenju igre Crne Gore koja se nije naigrala u napadu. 7

Ilić: Očigledni padobranac u timu Srbije, koji ni sam ne zna zašto je danas igrao umesto Sergeja. Čista SNS desetka.

Mladenović: Još jedan padobranac u timu Srbije, koji je svojim kiksom skrivio gol Jovetića i takođe niko ne zna zašto je danas igrao umesto Kostića. Čista SNS desetka.

Tadić: Asistencija za ključni gol Mitrovića uz velelepni gol nakon ukradene lopte koju mu je servirao Mitrović. Sasvim dovoljno za ulogu jednog od junaka utakmice. 9

Lukić: Bez greške, ali i bez ozbiljnijeg učinka u napadu. Može to daleko bolje. 7

Mitrović: Spasilac Srbije koji je u utakmici koja je zjapila kao ambis pred reprezentacijom Srbije, postigao dva gola i asistirao za treći. Savršenstvo. 10

Izmene:

Kostić: Ušao umesto Mladenovića i pokazao zašto nikome nije jasno kako je uopšte došlo do toga da utakmicu počne na klupi. 7

Sergej Milinković Savić: Pas za Tadića kod drugog gola Srbije bio je pola gola. Sve ostalo na donjoj granicu njegovih ogromnih mogućnosti. 7

Selektor-Dragan Stojković: Sramno popuštanje pritiscima da se u prvi tim na silu stavljaju Mladenović i Ilić, donela mu je zvižduke celog stadiona i dovela Srbiju na ivicu ambisa. Izmene kojima je Srbiju vratio na logičan sastav donele su pobedu. Srbija se najverovatnije plasirala na EURO 2024, što je gledajući sve okolnosti, posebno političke pritiske da se u tim guraju dva ili tri padobranca po utakmici, istorijsko dostignuće. Zemlja koja 24 godine čeka evropsko prvenstvo nema taj luksuz da ovakvoj pobedi gleda u zube. 7